top of page

Smocza krew w naszym Serum anti-aging


Smoczą krew - Czerwoną żywicę pozyskuje się z nacięcia drzewa Croton Lechleri. Żywica przez nas wykorzystywana jest zbierana przez lokalnych mieszkańców, a zaraz po jej zbiorach dokonuje się ponownego nasadzania. Nazwa Smocza krew pochodzi od krwistej barwy surowca. Jego kolor jest brunatno czerwony, a pod wpływem ogrzania zmienia się w czarny.

Kosmetyki ze smoczą krwią rozświetlają i uelastyczniają skórę. Substancja jest stosowana do łagodzenia podrażnień po zrobionym tatuażu oraz poparzeń. W salonach kosmetycznych popularnością cieszą się zabiegi na twarz z wykorzystaniem smoczej krwi. Kuracje przeznaczone są głównie dla osób z dojrzałą cerą i pozbawioną elastyczności skórą.


Sangre de drago zaczęła być stosowana w kosmetyce za sprawą swoich antyoksydacyjnych i regeneracyjnych właściwości. Smocza krew jest bogata w cenne aktywne składniki, jak: polifenole i diterpeny o działaniu antybakteryjnym. Substancja zawiera w sobie również alkaloidy, które pobudzają produkcję kolagenu, którego niedobór powoduje powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Proantocyjanidyny zawarte w smoczej krwi mają właściwości przeciwutleniające, a dimetylocedruzyna przyspiesza regenerację skóry.


Serum anti-aging ze smoczą krwią przeznaczone jest głównie dla:

  • cery dojrzałej i wymagającej regeneracji,

  • skóry pozbawionej elastyczności w wyniku wieku czy dużej utraty wagi,

  • zmęczonej i pozbawionej blasku cery.

Serum nakłada się twarz, szyję oraz dekolt.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page